internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium

Rus jetleri, Hür Suriye Ordusu’nun eğitim kampını imha etti

rus-jetleri-lazkiyede

Sukur el-Cebel Tugayı’nın saha komutanlarından Ahmed el Hasan, saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, “Esed ortağı Rus ordusuna ait iki savaş uçağının, eğitim alanına 30’dan fazla füzeyle saldırarak kampı tamamıyla imha ettiğini” söyledi.
Vurulan eğitim alanının kullanılmayacak duruma geldiğini ifade eden Hasan, “Rusya, Hür Suriye Ordusu’na bağlı ılımlı muhaliflerden bir gruba saldırdı. Bu grup ne terör örgütü IŞİD’e bağlıdır ne de İslami hareketler içerisinde yer alıyor. Rusya dün Tecemu’l İzze grubuna saldırdı. Bugün de Sukur el-Cebel askeri eğitim alanına saldırdı” dedi.
Saldırılarda ikisi üst düzey komutan olmak üzere 10 silahlı devrimcinin yaralandığını dile getiren Hasan, “Saldırı, eğitim alanında hassas noktalara düzenlendi. Eğitim kampı Rus savaş uçaklarınca yerle bir edildi” ifadelerini kullandı.
Öte yandan Tugayın eğitim alanından sorumlu komutanı Ebu Ubeyde de Rus ordusuna ait iki savaş uçağının düzenlediği saldırıya ilişkin, “Saldırı bir kilometrelik bir alanda büyük hasar meydana getirdi. Eğitim kampındaki araçlar imha edildi ve binalar yıkıldı” dedi.
“Rusya, Esed’i tekrar ayağa kaldırmak için ülkedeki olaylara müdahil oldu” diyen Ubeyde, şunları kaydetti:
“Bu görülen tahribatı Rus ordusuna ait savaş uçakları gerçekleştirdi. Rusya, Suriye’deki olaylara açık bir şekilde müdahil oldu. Rusya, saldırılarını iki veya dört uçakla yapıyor. Tabii bu bize garip geliyor. Daha önce Suriye semalarında bir uçak görürken şimdi birbirini izleyen iki savaş uçağı Suriye semalarında dolaşır oldu. Şimdi herkes Suriye halkının yok olması için sessiz bir şekilde bekliyor.”

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir