internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium

Erdoğan Brüksel’de Büyükelçilik binasının açılışını yaptı

brüksel

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliğinin yenilenen kançılarya binasının açılışını yaptı.

Erdoğan, törendeki konuşmasında, gerek büyükelçilik binasının gerekse başkonsolosluğun restorasyonuyla ilgili çalışmanın iki yılda bittiğini belirterek, artık buradaki hizmetlerin huzurlu ve rahat bir şekilde verilebileceğini söyledi.

Belçika’da ve özellikle Brüksel’de yaşayan vatandaşların artık daha rahatlıkla hizmet alacaklarına işaret eden Erdoğan, hizmetlerin seri olmasıyla gidiş gelişlerin de rahat olacağını söyledi.

Törene, Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, AB Bakanı Beril Dedeoğlu, Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders, Türkiye’nin Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, Türkiye’nin AB Daimi Temsilcisi Büyükelçi Selim Yenel, Türkiye’nin NATO Daimi Büyükelçisi Mehmet Fatih Ceylan, Türkiye’nin Brüksel Başkonsolosu Ali Barış Ulusoy ve davetliler katıldı. 

Erdoğan ve bakanlar, temsili kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi. 

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan, büyükelçilikte, Kanal Avrupa Genel Koordinatörü Seran Sargur ile iç mimar Eda Altunalev’in nikahında şahitlik yaptı. 

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir