internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium
internationalstudentsemposium

Bu sefer gerçekten iyi…

nihatnasır

Başbakan, AK Parti’nin seçim beyannamesini açıkladı ve bu vesile ile seçim çalışmaları için kelimenin tam manasıyla; “Bismillah” dendi.
7 Haziran seçim sürecinde bendenizin de aralarında bulunduğu adayların karşılaştığı ne kadar problemli durum var idiyse, hepsine neşter atılmış bu seçim beyannamesinde açıklanan vaatler ile.
Açık söylemek gerekirse çok iyi olmuş.
Biz, o süreçte AK Parti’nin 12 yıl boyunca yaptığı devrim niteliğindeki hizmetlerini anlatırken, vatandaş, sözü ne yapıp edip emekli maaşlarına, asgari ücrete, tarım teşviklerine, atamalara, taşeron işçilerin durumuna vesaireye getiriyordu.
Öğrencilere bedava kitap, ailelerine para, duble yollar, 5 yıldızlı otel kıvamındaki sağlık hizmetleri ve daha bir sürü şey, onlar açısından müktesep hak kategorisine çoktan girmişti yani.
Daha da açık bir biçimde vatandaş, Türkiye’nin büyümesine paralel bir biçimde refahtan payını istiyordu.
Hatırlarsanız bu sütunda, asgari ücretle çalışan bir işçinin, 12 yıldan beridir oy verdiği AK Parti’ye sırf asgari ücrete zam vaadinde bulunmadığı için kızıp başka bir partiye oy verdiğini; ama durumun bu noktaya geleceğini tahmin etmediğinden şimdi pişman olduğunu, yeni bir seçim olursa tekrar AK Parti’ye döneceğini ve fakat kendilerinin de hatırlanmasını istediğini anlatan bir yazı yazmıştım.
Eminim ki, şu an AK Parti’nin seçim beyannamesini okuyan o arkadaş, “hah, şimdi oldu” deyip gönül rahatlığıyla partisine geri dönecektir.
O ve onun gibi düşünen binlerce insan…
Seçim beyannamesi, sadece emekli maaşlarına zam, asgari ücretin hatırı sayılır ölçüde düzeltileceği vaadi, tarıma teşvik, taşeron işçilere devlette istihdam gibi hayatın tam ortasındaki hususlara değinmekle kalamamış, AK Parti’yi toplumun partisi yapan diğer çok önemli hususlara da net ve anlaşılır ifadelerle dokunmuş…
Başkanlık Sistemi’nden Paralel Yapı’yla mücadeleye, yeni bir Siyasi Partiler Kanunu’ndan Alevi açılımına, Çözüm Süreci’nin devamı iddiasından yargı ve eğitim reformlarına, ailelere, gençlere ve kültüre dair gerçekten elle tutulur, ikna edici vaatlerle dopdolu bir beyanname…
Doğrusu, bir önceki seçimde eksikliği hissedilen ne varsa tek tek etüt edilip üzerinde ciddi bir şekilde çalışıldığı izlenimi bırakan bu metin, takdiri hak ediyor bence.
Şimdi, kalan 4 haftada, bunu vatandaşa layık-ı veçhile anlatmak görevi düşüyor tüm partililere ve bu davaya gönül vermiş insanlara.
Ben inanıyorum ki, vatandaş, tutulup tutulmayacağı belli olmayan göldeki balık misali, muhalefet partilerinin ayağı yerden kesik vaatlerindense, 12 yıllık iktidarında verdiği her sözü tutan AK Parti kadrolarına teveccüh ederek, emaneti asli sahibine iade edecek ve 1 Kasım’da, bir anlamda tashih-i karar diyebileceğimiz, önceki seçim sonuçlarını düzeltme yoluna gidecektir.
Memleket için, bu cefakeş millet için, gadre uğrayan ümmet için ve mazlum halklar için bu karar düzeltme ilaç gibi gelecek.
Allah hayırlara vesile etsin.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir